Mountain View

Ditto a vše o něm

Ditto a vše o něm

V minulém týdnu spolu se začátkem Eventu na dvojíté XP a Stardust (psali jsme zde) Niantic do hry „vpustil“ Pokémona Ditto.

O Dittovi

Pokémon Ditto v batohu

Pokémon Ditto v batohu

Ditto je Pokémon, který jako jako jediný umí základní útok Transform, tedy to, že se přemění do Pokémona proti kterému stojí v Gymu.

Spolu se změnou přebírá i jeho útoky a Base staty Attack a Defence. Staminu (HP) ne, ta mu zůstává „jeho“.

Dittovi Base stats jsou: Attack 91, Deffence 91 a Stamina 96. Maximání HP na levelu 40 může mít až 87. Jeho maximální CP na levelu 40 je 718. Maximální CP jaké můžete chytit je pak 615 (100% IV). Dittův sekundární útok je Struggle, který lze ovšem použít jen v souboji Ditto vs. Ditto viz níže.

Ditto jako Buddy vyžaduje ujít 3km na jedno Candy.

Ditto má Catch Rate (šanci na chycení) pouze 16%, což je jeden z nejnižších ve hře. Proto je někdy velmi těžké Ditta chytit a často vyskakuje z Pokébalů. Nicméně má pouze 10% šanci na to, že vám uteče. Pidgey, Rattata a Zubat mají tuto šanci 20% a Magikarp 15%.

Dittovi chvilku trvá, než se promění v soupeře. Lepší je tak v případě útoku první dva soupeřovy útoky uhnout, abyste minimalizovali ztrátu HP.

Jak chytit Pokémona Ditto?

Ditto se nechytá jako klasický Pokémon. Ditto se na mapě ukazuje přeměněn jako jeden z Pokémonů Pidgey, Rattata, Zubat nebo Magikarp. A dokud jej nechytnete nepoznáte, že se jedná o Ditta. Jakmile Pokémona chytíte, ukáže se nápis „Oh?“ a pak následuje animace jak se Pokémon mění v Ditta a nápis „Ditto was caught!„. (video na konci článku)

Ditto lze chytit jak na Incense, tak i na Lure modul.

Dittovo CP se nerovná CP Pokémona, kterého chytáte. CP Pokémona je ale přimo odvozeno od levelu a IV Ditta. Pokud tedy chytáte Ditta například s IV 15/15/15 na levelu 20 bude jeho CP 383 (což v tu chvíli nevíte) a například Pidgey do kterého je přeměněn, pak bude mít CP 331 = Pidgey na levelu 20 s IV 15/15/15.

Pokud vám Ditto uteče, nijak to nepoznáte. Ani v Pokédexu se neukáže, že jste ho viděli. (ale POZOR: pokud používáte Pokémon Go Plus, tak se v Pokédexu ukazuje jako Seen, pokud nebyl chycen)

Ditto nemá pevné body, kde se objevuje (spawn pointy). Taktéž šance na jeho chycení je náhodná, nelze jeho výskyt nějak zmapovat. NIcméně se velmi často vyskytuje na stejných místech. Pokud jste tedy vy nebo vaši známí chytli Ditta v nějakém místě, je velmi pravděpodobné, že se tam objeví znovu.

Vypozorovali jsme, že Ditto velmi rád vyskakuje z Pokébalů (i Ultraballů), takže pokud vám jeden z těchto čtyř Pokémonů vyskakuje vytrvale z Pokébalů, může to být Ditto.

Ditto jako PIdgey, Rattata, Zubat a Magikarp

Ditto jako PIdgey, Rattata, Zubat a Magikarp

Pokud je Pokémon Ditto, je to tak pro všechny hráče, kteří ho chytají, po celou dobu co je na mapě. Bez ohledu na level trenéra.

Využití Ditta

Pokémona Ditto lze použít pro útok na Gym i jeho obranu. Jeho CP se přizpůsobí Pokémonovi ve kterého se změní dle jeho vlastního levelu. Například utočíte-li s Dittem na levelu Pokémona 30 proti Laprasovi na levelu 20, váš Ditto se změní v Laprase na levelu 30 a budete tak mít výrazně vyšší CP než soupeř v Gymu. (HP ale má stále své).

K Base statům Pokémona, které Ditto přebírá, se poté přičítá Dittovo IV.

Při obraně Gymu na sebe Ditto bere podobu útočníka a opět změní dle levelu své CP. POZOR: Ditto se umí změnit pouze jednou! Pokud tedy útočník vybere jako prvního Pokémona například Caterpie, Ditto se změní v Caterpie a zůstane tak již celou dobu, dokud není poražen. Pro útočníka je pak lehké rychle změnit Pokémona například za Dragonita a Ditta velmi rychle porazit.

Pokud je útočníků na Gym více, Ditto na sebe vezme podobu toho, který se do Gymu načte jako první.

Při zvyšování prestiže Gymu lze také Ditta použít. Nicméně přičítaná prestiž se vypočítává dle CP, které má Ditto po proměně.

Ditta lze použít při prestižování Gymu opačně. Umístíte Ditta level 20 do Gymu a vezmete proti němu například Snorlaxe level 10. Vzhledem k tomu, že si Ditto zachová své HP, neměl by být problém jej porazit relativně snadno a přičíst tak maximální prestiž.

Ditto byl také ve hrách používán při „množení“ Pokémonů, tedy Breedingu, kdy se spojil s Pokémonem a vy jste dostali vajíčko, ze kterého byl nový Pokémon. Je možné a očekává se, že bude takto využit i ve hře Pokémon Go. Příchod druhé generace by tak mohl být velmi blízko.

Ditto v Gymu

Ditto v Gymu

Ditto na Gymu

Ditto na Gymu

Ditto proti Dittovi

Jak vás asi napadlo, a mnozí z vás již vyzkoušeli, Ditto může útočit proti Dittovi. V tento okamžik se Ditto nezmění a „útočí“ tak dlouho dokud se mu nenabije jeho sekundární útok Struggle (u Ditta, pravděpodobně chybou, ale nevidíte, jak moc nabitý sekundární útok máte a musíte to odhadnout). Kliknutím na display způsobuje protivníkovi malou ztrátu HP, stejně tak i vám útok obránce. Souboj probíhá standardně a lze tedy bez problémů útokům uhýbat.

Ditto proti Dittovi

Ditto proti Dittovi

Video chytání Ditta:

 

Jak se vám líbí Pokémon Ditto? Podařilo se vám ho už chytit? Máte pro něj využití? Napište nám do komentářů.

4 komentáře

  1. Reply

    Zajímavá je informace, že se má tendenci spawnovat na stejných místech kde se objevil předtím. Vzpomněl jsem si, že jsem jednoho chytil u sebe doma – ale pak jsem si bohužel uvědomil, že to byl ten den, kdy jsem stával ve 4:30 ráno 😀 Takže pokud se spawnuje v tuhle dobu, tak má asi smůlu :))

  2. Reply

    Ditto taky chodi z parase a venonata.

  3. Reply

    Moje zkušenost při bojování s Dittem (aspoň při transformaci za Vaporeona nebo Gyaradose) je, že občas vynechává základní útok a občas i uhýbání. Při proměně na například Snorlaxe se zen headbuttem útočil normálně. Máte to taky tak?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>