Mountain View

Největší update – Změna fungování gymů !

Největší update – Změna fungování gymů !

Je to tady, Niantic přišel s největším updatem od vydání hry samotné. Absolutně překopali celý systém fungování a používání gymů (stadionů) ve hře. Už nejde do gymu přidat 10 pokémonů, už se neřadí v gymu podle CP, už nemohou vydržet v gymu bez povšimnutí jiného týmu třeba i půl roku, jako tomu bylo doteď. A změn je samozřejmě víc, níže se je pokusím všechny zhrnout.

1.) Z gymů ( stadionů ) od teď padají itemy podobně jako z Pokéstopů. Můžete stejně jako u pokéstopu protočit gym k získání itemů. Z gymů padají stejné věci jako z pokéstopů. Samozřejmě se protáčení gymů započítává do Vašeho Day-streaku. Ale bohužel nejdou na nich pouštět lury.

2.) Gymy nejsou nadále řízeny CP pokémonů, tak jak si přálo hodně hráčů.

    2.1) Gymy od teď mají pouze 6 permanentních míst pro pokemony.

    2.2) Pokémon v gymu musí být unikátní, tzn. pouze jedna Blissey může být v jednom gymu.

    2.3) Pokémoni v gymu jsou seřazeni podle toho v jakém pořadí byly přidáni do gymu, už nezávisí na CP.

3.) Coiny (mince) jsou nyní udělovány na základě toho, jak dlouho vydrží obránce v Gymu. Jednou až mu klesne motivace na nulu a vratí se z gymu zpátky k trenérovi, tak se vrátí i s Pokécoiny. Stále zde platí omezení na maximum 50 coinů denně. Zde platí 10minut = 1coin .

4.) Motivační systém pokémonů v gymech je něco zcela nového. Pokémoni v gymu se od teď postupem času unavují a ztrácejí motivaci, což znamená, že se jim také snižuje Combat Power (CP). Pokémoni ztrácejí motivaci časem a také prohranýma bitvama. Motivaci pokémonů můžete zvýšit tím, že jim dáte jakékoli Berries (Maliny, Banány, Ananasy) – Krmit můžete pouze pokémony svého týmu. Pokud pokémon ztratí veškerou motivaci, tak se po následující prohrané bitvě vrátí k trénerovi – takže je ve Vašem zájmu krmit pokémony pravidelně.

Jak rychle ztrácí pokémoni motivaci ?

Je otestováno, že je to zhruba 15-18% za boj. To ve výsledku znamená, že musíte pokémona porazit 6x nebo 7x.

Jak funguje krmení pokémonů pomocí Berries ?

Berries na první nakrmení zvedne pokémonovi motivaci asi o 15-18% (stejně jako ztratí za prohranou první bitvu.). Další krmení už přidává o 50% méně a dále to stále klesá..

Gym bonus itemy

Je vyzkoušeno, že dostanete 1 extra item, pokud je gym ovládán Vašim týmem. Vypadá to, že item, který dostanete se vybírá zcela náhodně. Item, který dostanete jako bonus je zvýrazněn barvou Vašeho týmu, takže vždy jednoduše poznáte, který item jste dostali jako bonusový.

 

RAID

Velice důležitou novinkou je taky zcela nový „Raid Battle“. Jde o nový druh bitvy v Pokemon Go, ve kterém bude zapotřebí spolupráce více trenéru, aby porazili nějakého „Bosse“. Například Electabuzz, který bude mít CP 13458. Funguje to tak, že se na nějakém gymu (stadionu) v okolí objeví na vrcholu velké vejce a odpočet, ten když se odpočítá do 00:00, objeví se nějaký „Boss – pokémon“ s enormním (jakože velkým) CP a začne samotný raid. Pro vstup do raidu potřebujete nový item „Pokémon Go Raid Pass“ , který lze získat protočením Gymu (to je pak „Free vstupenka“ tu můžete mít u sebe pouze jednu), nebo zakoupením v obchodu ve hře (to je pak „Placená vstupenka“, těch můžete mít u sebe více).

Až 20 trenérů se může účastnit dohromady jedné Raid bitvy. Vždy jsou v raidu veřejné místnosti, kam se můžou hráči připojit, pokud chtějí, mohou si však založit soukromou místnost, do které je nutné znát heslo. Heslo je posloupnost obrázků pokémonů (např. tedy Pikachu, Ivysaur, Chansey, Aipom )

Samotné Raid bitvy objevíte ve hře ve stejném vyjížděcím okénku jako je Nearby, akorát na druhém listu. Uvidíte obrázek gymu a před ním samotného bosse (nebo vajíčko, pokud ještě běží odpočet.)  Viz. obrázek níže. Zároveň je zde vidět obtížnost raidu (až 4 různé obtížnosti). Zatím není jasné, jestli obtížnost má něco společného s maximálním CP „bosse“, nebo jeho druhem, či případně s obojím.

Pokud samotného bosse porazíte, můžete si ho po boji chytnout. (Příklad, dnes byl v raidu Electabuzz okolo 12k CP a poté jste si mohli chytit Electabuzze okolo 1300cp s 89% IV.)

Odměny za raid jsou nové itemy: Technical Machine (Změní moveset pokémona, zálěží jestli máte TMko na „první“ či „druhý“ útok. – Náhodně vybere jiný, než který máte vy. Nedává Legacy movesety – např. gyarados už nezíská Dragon Breath.) Rare Candy – další nový item, který získate za bitvu v raidu, pokud použijete na pokémona, změní se v Candy jeho typu.

P.S.: Zatím jsou Raid bitvy spuštěné jen pro levely 20 a vyšší.

raid1

7 komentářů

 1. Reply

  hra se mi porad seka
  network error, error a nebo uplne spadne
  rework gymu je podivny, malo coinu, mala motivace
  raidy dobry ale jsem spis na vesnici takze raidy muzu raidovat tak leda sam… takze sbohem legendarky

 2. Reply

  Jak se přihlásím do veřejné místnosti k ostatním hráčům před soubojem s bosem?
  díky za odpověď…….

 3. Reply

  Muj dojem.

  1. Hra se mi seka, obcas padne uplne (napr. kdyz zahajim souboj v gymu).

  2. Prijde mi, ze pada vyrazne mene potionu.

  3. Protocit pokestop v gymu je zbytecne zlouhave. Tez uz se mi stalo, ze jsem chtel protocit a hra spadla.

  4. Prestoze se jsem se horko tezko prokousaval k vyssim levelum a bylo pro me tezke vytezit nejake coiny, abych si rozsiril batoh na pokemony, tak hodnotim byvaly system jako hratelnejsi, a to i diky plynulosti, kde nebylo tolik zaseku.

  5. Krmeni je kravina. Kdyby bylo jen u pomalejsiho ubyvani motivace a treba drobny coin za porazeneho pokemona, tak by si na sve prisli i hraci nizsiho levelu.

  6. Z raidu jsem rozpacity. Zatim nevim, zda mohu dobyt gym, kde je vejce.

  Edgarl

 4. Reply

  Šlo mi nakrmit i pokémony v Gymu, kde jsem neměla vůbec svého pokémona. Čili minimálně modrým půjdou krmit všichni pokémoni modrých hráčů. Ale mám pocit, že se mi podařilo nakrmit i červené.

  A další věc. Šlo mi krmit pouze malinami, ačkoliv jsem u sebe měla i ananas a banány.

 5. Reply

  Co se tyce coinu tak ty by meli byt uz jen 50 za den max asi aby se muselo setrit na premium raid pass 2 dny, 20 gymu max je proto aby si každý mohl nekam dat mona, celkove je tohle reseni dosti na pytel kdyz clovek musi cekat na coiny nez mu nekdo ty mony vymlati aby se vrátili. Osobne doufam ze to pozmeni tak ze budem dostavat Coiny hned co uplyne potrebny čas, pak by to krmeni i melo smysl.

 6. Reply

  Je to udělaný debilně, nejenom že aby člověk udržel pár gymů, tak by nemoh dělat nic jinýho, než běhat vod gymu k gymu, ale taky těch malin snad ani nelze vytočit tolik aby se to uživilo. Taky už vůbec není výhoda mít silný pokémony, takže veškerá snaha je vyvíjet byla teď kompletně spláchnuta do WC. No a to dobývání? Ráno jsem šel kolem gymu s jedním pokoušem, vymlátil jsem ho… a nic, jenom mu trochu ubyla ta motivace. Jako abych stál půl hodiny u gymu, abych z toho vymlátil jednu potvoru, to mi ho hul. No zkrátka z těch změn žádné nadšení teda, když to řeknu mírně.

 7. Reply

  Tak za mě jedina pozitivní věc je rozšíření batohu. Jinak ten gym revork je pěkná blbost.
  Bojovat 5x s tím stejným pokemonem, aby ho clovek porazil… navic při rozkliknuti gymu nevidím hned spoluhráče(jmena), nemotivuje powerupovat pokemony tudíž nemotivuje hrát, aby člověk dal další level. Kupoval jsem inkubatory za živí abych měl stardust na powerupy (mam asi 3000vajec vylihnutych) tak právě se niantic připravil o nějakou tu kačku 🙂
  Navíc me to zatím nepustí do vice jak 20gymu, takze konec motivace dobývat další území kdYž tam stejně pak pokemona do gymu nedáte… za me to tedy je celé dost nešťastné, kdYž to shrnu a radši bych vratil starý system gymu kde si alespoň člověk vybral za den 5000dustu a ne že to ted sbírá po 20ti dustu za malinu …. to je výsměch

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>