Mountain View

Nový Nearby systém hledání Pokémonů

Nový Nearby systém hledání Pokémonů

Niantic dnes v noci uvolnil nový Nearby systém pro hledání Pokémonů ve vašem okolí i pro naši zemi.

Systém pro zobrazování Pokémonů v okolí hráče nebyl dostatečný a Niantic dlouho pracoval na nové lepší alternativě, kterou dlouhodobě testoval na hráčích ve vybraných zemích USA. Nyní tuto funkci uvolnil i pro hráče v Evropě a my se na ni tak můžeme podrobně podívat.

Systém Nearby ukazuje nově Pokémony, kteří jsou pouze v okolí Pokéstop. Po rozkliknutí Nearby, vidíte maximálně 9 Pokémonů v okolí Pokéstop v dosahu přibližně 400 metrů (cca 4x větší vzdálenost než u předchozích Sightings).

Po kliknutí na Pokémona se ukáže detail Pokéstopu, kde se nachází. Nyní lze kliknout na ikonu stop a mapa se odzoomuje a ukáže vám v náhledu, kde stojíte vy, a kde je Pokéstop, který Vás zajímá. Pokémon kolem sebe nyní má růžový kruh, a nad Pokéstopem zůstane symbol „…“ v bublině, abyste jej nezaměnili za jiný Pokéstop. V podstatě pak stačí dojít k označenému Pokéstopu a počkat až Pokémon vyskočí na mapě. Pokud vám po cestě k Pokéstopu ale Pokémon zmizí, aplikace vám to oznámí a vy tak nemusíte chodit zbytečně. Nově se také zdá, že Pokomoni v Nearby jsou řazeni dle vzdálenosti od hráče.

Nový Nearby systém

Nový Nearby systém

Detail Pokéstopu

Detail Pokéstopu

Zobrazení Pokéstopy v mapě

Zobrazení Pokéstopy v mapě

Označený Pokéstop

Označený Pokéstop

 

Bohužel vše není tak dokonalé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Systém (zatím?) neukazuje žádné Pokémony, kteří nejsou u Pokéstop i když od nich stojíte pár metrů. Pokud tedy žijete na vesnici, nebo mimo dosah Pokéstop, vaše Nearby zůstane prázdné a neukáže ani Pokémony s trávou v pozadí, jak tomu bylo dříve (Sightings).

Navíc Pokémoni se ukazují zdvojeně, například je-li u Pokéstopy 2x Kabuto (viz první fotka), ukáže vám oba a „zabere“ tak místo dalším Pokémonům, kteří by tam mohli být. Problém tak bude v centru velkých měst, nebo kdekoliv, kde je v okolí Pokémonů více než 9. Bohužel nevíme, co ovlivňuje výběr Pokémona, který je ukázán v Nearby a který se do zobrazené devítky nedostane. Může se tak lehce stát, že v Nearby budete mít 9x Pidgey u pěti různých Pokéstop, a to, že blok od vás je nějaký vzácný Pokémon, systém bude úplně ignorovat.

Niantic na svých stránkách oznámil, že bude zkoumat zpětnou vazbu od hráčů a případně funkci dolazovat za chodu, tak se nechme překvapit a doufejme, že se jedná o takovou testovací verzi.

EDIT: Niantic vydal úpravu na straně serveru a nově se tak ukazuje v místě s menší koncentrací Pokéstop buď Nearby a Sightings zároveň pod sebou nebo pouze Sightings.

Plusy a mínusy nového systému:

+ Pokud je Pokémon v blízkosti Pokestopy, je velmi snadné jej dohledat
+ Zvýšená vzdálenost Nearby na cca 400 metrů
+ Řazení Pokémonů v Nearby dle vzálenosti od hráče

– Systém neukazuje Pokémony co nejsou u Pokéstop
– Nepoužitelné mimo velká města
– Zdvojení Pokémonů a neprůhlednost výběru Pokémonů do devíti zobrazených

 

Jak se vám nový Nearby systém líbí? Něco byste změnili? Napište nám do komentářů.

19 komentářů

 1. Reply

  úplně k ničemu dokud nepůjde zakázat které pokémony nechci vidět, stáli jsme přímo vedle snorlaxe a nerby plné veteše a on nikde i když byl ze všech nejblíž, to samé o kousek dál tři dobří pokemoni u sebe těsně vedle nás a opět nerby plné veteše

 2. Reply

  dost veci by vyresilo, kdyby v nastaveni slo urcit, ktere pokemony nechci mit zobrazene v nearby.

 3. Reply

  …přesně, jak tady již několikrát zaznělo, jedná se o jednu velkou nedodělávku. Bydlím na vesnici, kde máme 2 pokestopy a občas se tu spawnuje i něco zajímavějšího (Onix, Machop, Growlithe a aktuálně třeba Magmar) mimo pokestop což z baráku vidím a občas taky i vyrazím. Teď tady vidím jen tu haldu hnoje u pokestopu a pro Magmara budu muset chodit na blind, což je jak honit se za větrnými mlýny.

 4. Reply

  Jo já jsi to zase absolutně pochvalují nevidím v tom žádný problém lepší než, když jsem přišel ke gymu a tam u mě 20 pokemonů navíc. Když jsem doma mám náladu juknu se jestli není něco zajímavého velku viz 2x Snorlax dnes

 5. Reply

  Na vesnici, kde nikde pobliz pokestop neni, se nearby prepne na sightings a tudiz ukazuje pokemony pobliz jako dosud. 🙂

  • Reply

   Mouchy to tedy ma. U me doma je jeden pokestop cca 300m vzdusnou carou. Hra zobrazuje nove Nearby, pokemony u tohoto pokestopu a pak dalsi pokemony, kteri jsou u pokestopu vzdusnou carou tak kilak pres kopec, pesky 40 minut vzhledem k terenu a trase turisticke trasy.
   Mezitim… nic. Prestoze tady jsou. Takze za me… doma nic moc. Ve meste… dejme tomu.

 6. Reply

  Rozhodne zlepseni … ale rozhodne maj i co zlepsovat, snad bude feedback ucinnej.

 7. Reply

  Jo a ještě jednu věc, občas nearby ukazuje pokémony z bodu, který není pokéstop, ale pro tyto účely se tak chová. Je to bod pro který je fotka, ale není to pokéstop.
  A nakonec, není to tak zlé, jen je potřeba se tomu přizpůsobit, eventuelně vhodně působit na niantic, aby splnil původní návrh, kdy zobrazoval devět nejbližších pokémonů, s tím, že fotky byly přiřazeny jen k těm, kteří byly v dohledu pokéstopu.

 8. Reply

  Mám pocit, že se zobrazují ti pokémoni, kteří jsou z pokéstopu vidět. To znamená, že stoupnu-li si přesně na pokéstop (samozřejmě ve hře, ne reálně), tak ti pokémoni, které z něj vidím v telefonu, mi ukazuje nearby. Co jsou za kruhem, ty nic neukazuje. Kryjí-li se dosahy pokéstopu, pak je pokémon přiřazen k jednomu z nich (asi k tomu bližšímu).

 9. Reply

  Ten Pokéstop bez Pokéstopu, ne ta Pokéstopa bez Pokéstopy 😉

 10. Reply

  A teď si představte, že už to dva měsíce ? testovali v USA… a takové chyby…

  • Reply

   Tohle fakt taky nechápu. Pokud to už nějakou dobu testují, tak buď nedají na reakce hráčů nebo jsem já nepochopil všechny výhody nového systému a nebo jim hráči potřebný feedback prostě nedali.

  • Reply

   V San Franciscu je takova hustota pokestopu, ze to funguje bez problemu.

 11. Reply

  Dodatek k mému prvnímu příspěvku dole. Teď jsem se vracel z lékárny a měl jsem po cestě pokéstop. Protože jsem ve městě, tak v Nearby bylo obsazeno všech 9 spotů. Pro nejbližší pokéstop se mi objevil jen jeden pokémon – Staryu, ale pro vzdálenější jsem viděl i 3 různé pokémony na jeden pokéstop. Když jsem míjel pokéstop, tak se mi objevil nejen Staryu, ale i Magikarp, který v Nearby vidět vůbec nebyl. Kdybych lovil Magikarpy, tak bych ani neměl tušení, že kolem mne nějací jsou. Takže to shrnu:
  Plus – vidím teď pokémona a pokéstop u kterého ho najdiu.
  Mínusy – Nevidím ani pro nejbližší pokéstop všechny pokémony, kteří tam jsou. Nevidím pokémony, kteří jsou mimo pokéstopy. Ve městě, kde je spousta pokéstopů blízko sebe mám teď šanci nevědět o výskytu tak suše 90% pokémonů.

  Tuto změnu hodnotím absolutně negativně. Nechápu, proč Niantic trochu nepřemýšlí a nedá například možnost vidět obojí (třeba na dvou stránkách) – to co je kdekoli v okolí a to, co je na pokéstopech.

 12. Reply

  No, když pominu, že absolutně nechápu, proč si nad tím někdo v Nianticu nesednul a nevymyslel i se vším tím feedbackem jakoukoli funkční variantu (např. možnost slidnout mezi nearby a sightings, jako třeba u pokémonů a vajec; nebo moje ideální představa – člověk by viděl scrollovatelný seznam sightings seřazený podle vzdálenosti, kde by bylo vždycky jako index číslo s reálným počtem pokémonů – a když by na toho pokémona člověk kliknul, tak by se mohlo ukázat to, co je teď v nearby – a u těch, co by nebyli u pokéstopů, tak třebas jen tráva a ta poznámka „find in a wild“), tak mi nakonec přijde, že to bude aspoň o něco lepší než předtím.

  Ono ani ten předchozí systém sightings často neukazoval pokémony, kteří byli hned u mě – obzvlášť poté, co se zvýšila pestrost a v té vybrané devítce se ti pokémoni vytlačovali podle nějakých strašně divných pravidel (rozhodně ne podle důležitosti nebo vzdálenosti). Takže věci se tam objevovaly a mizely úplně náhodně a stejně byla hrozná pruda něco stopovat – a obvykle bych to stejně nedělal (až na pár výjimek). Takže teď je tam aspoň informace, která je k něčemu užitečná – a to, co je hned vedle mě, se tak jako tak objeví… Takže i přes tu nedokonalost to teď vnímám jako zlepšení.

  • Reply

   No, ja to vnimam tak, ze se zvysila sance pro minuti vzacneho pokemona.
   Uz takhle bylo potkat snorlaxe … rekneme tezke.
   Pro velka mesta, kde je koncentrace pokestopu velka je to asi vyrazne zjednoduseni, ale tam, kde je pokestopu malo nebude videt vubec nic, coz je chyba.
   Trebas takova stromovka je ted uplne mimo misu. Dtto letna.

   • Reply

    Snorlax byl taky jeden z mala pokemonu, kvuli kterym by byl clovek ochoten sacovat cele sire okoli v nadeji ze na nej narazi. A zhusta by ho stejne nenasel.

    Ale jinak souhlasim se spoustou lidi tady: kdyby to dali NAVIC k sightings misto aby to sightings nahradilo, udelali by lip.

 13. Reply

  Nelíbí se mi to posílám jasnou zpětnou vazbu niaticu, Hra odinstalována.

 14. Reply

  Ahoj, díky za shrnutí této změny. Hned, jak jsem ji ráno zaregistroval, tak sem si řekl, že to je super, že teď vidím kde ten pokémon je, jenže hned přišlo rozčarování, když se mi objevil pokémon vedle mne a ten na seznamu nebyl. Hmm, takže přesně jak píšeš. Můžu stát hned vedle laprase vůbec o tom nebudu vědět, ale zato uvidím všechny pidgey v okolí 400 metrů. Můj názor? Zajímavý pokus, který je ze strany niantic nedomyšlený a udělá hledání pokémonů spíš nepřehlednější.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>