Mountain View

Pokemon GO Fest. Zatím největší propadák Nianticu?

Pokemon GO Fest. Zatím největší propadák Nianticu?

Tak tohle byla ale jízda. Je toho tak moc pokaženýho, že asi nejdřív řeknu, o co na Festu šlo, abychom chápali vše.

Niantic vypustil 20 tisíc lístků, ty byly instantně vyprodány, na Pokemon GO Fest. Byli víceméně slíbení vzácní pokémoni a Legendárky.
Byly tři úrovně challenge:

 1. Chytání různých typů pokémonů na Festu
 2. Chytání Pokémonů celosvětově
 3. Poražení spawnutých Legendárních Pokémonů, toto se odemklo jenom když se splnily první dvě challenge

Po dobu festu se na místě spawnili vzácní Pokémoni. Spawnil se Heracross! který do té doby byl exkluzivní pro Mexiko, Jižní Ameriku a pár dalších cípů Ameriky. A byl vysoce zvýšen spawn pro Unowny, kteří sice nejsou regionální, ale i tak jsou velmi vzácní. Po propadácích, které budu dále zmiňovat, byla tato oblast rozšířena o 2 kilometry, a prodloužena do pondělí. Je vám líto, že jste nejeli? Nebojte se, prakticky jste o nic nepřišli, hodně lidí odjelo bez Heracrosse.

Jelikož nevím pořádně kde začít, tak začnu chronologicky, co se všechno dělo:

Nejdříve čekání na vstup:
Niantic naprosto nebyl připravený na 20 000 tisíc účastníku, i když musel vědět, že jich tolik přijde, když prodali 20 000 lístků. Nicméně lidi nemile překvapila obrovská, pomaličku se sunoucí fronta. Většina účastníků se nedostala dovnitř parku na první challenge okno, dost z nich se nedostalo ani na druhou challenge.
Niantic nutil lidi vyhazovat předepsané léky, protože to bylo: „Příliš mnoho prášku.“ Což je mimochodem protiprávní a žalovatelné, nehledě na to, že je to neskutečné zdravotní riziko, ještě k tomu s jedním vchodem a východem.
Pokud jste se chtěli dostat ven, což naštěstí nebylo permanentní a mohli jste se dostat zpátky, tak jste museli čekat opět v dlouhé frontě.

To bychom měli tu méně důležitou část. Ano, pak to bylo horší.

Niantic naprosto neodhadl vytížení mobilních sítí, nebyl pořádně dohodnut s operátory, veškeré problémy shazoval na Verizon a AT&T. Vůbec nebyl připraven s Wifinami, které by tento průšvih mohly zlepšit nebo úplně záchranit. Výsledek? Po tom, co jste se dočkali, a dostali jste se dovnitř, tak jste nemohli hrát. Prakticky jste byli bez dat. Zde si můžete užít krátký klip s úžasnou ukázkou gameplaye: https://clips.twitch.tv/HeadstrongDaintyPoultryOSsloth

Co následovalo? Vypnutý chat na Twitchi a Youtubu. Vypískání CEO z pódia. A konstantní skandování: „We can’t play.“ (Nemůžeme hrát).
Jak to teda dopadlo s Challengema? Mno, hodně z nás se ptalo, co se jako stane, když to nesplníme, to jako nedostaneme Legendárky? Nebojte se, Niantic se o vše postaral, výsledky zfalšoval, takže se všechny Challenge splnily!

Tak, a teď k té přijemnější části. Niantic se neustále omlouval. Nakonec začal vracet peníze za lístky, a účastníkům rozdal PokéCoiny v hodnotě $100. Nicméně když si vememe, že někteří kupovali lístky z druhé ruky, klidně za $200-$300, museli si koupit letenky, které mohly dohromady klidně vyjít na $500. Nějaké to ubytování v Chicagu, ještě k tomu s takovýmhle eventem, taky nebude úplně nejlevnější. Tak si myslím, že je to ještě dost málo. Naštěstí všichni účastníci dostali automaticky Lugiu.

Ale teď už fakt bude jenom příjemná část, teda… skoro. Jelikož challenge byly „splněny“, tak se otevřela Lugie pro účastníky, a od dnes se bude spawnit celosvětově v Tier 5 raidech! Dále byla soutěž mezi týmy, kterou, bohužel, vyhrál Team Mystic. Což znamená, že dostali Articuna, který se také od dnes bude spawnit v Tier 5 raidech! Pokud si nejste jistí, čím to budete mlátit, tak mrkněte sem.
Dále je taky změna co se týče Raidů, vajíčková fáze odpadá a už je jenom Raid trvající 2 hodiny. A na Legendární raidy je nyní 5 minut! (Bohužel zatím nevíme, jestli tahle změna je jenom pro Legendární raidy nebo pro všechny raidy)
Nebojte se, Zapdos a Moltres budou taky, ještě se neví kdy, ale nemělo by to trvat dlouho. Možná to bude mít něco společného se Safari Zónou, na článek o ní se můžete těšit zítra!
Další legendárky zatím potvrzené nejsou.

Tak a teď ta nejpříjemnější část. Je teď na 48 hodin krátký event, ale stojí za to!
Podrobnější informace zde: http://pokemongolive.com/en/post/legendaryrewards
Ve zkratce o co se jedná:

 • Dvojité množství Stardustu! Konečně, šup šup, běžte si ho nafarmit! (Momentálně je to ale trošku buglé, Venusaur mi dal jen 600 dustů, tak to vypadá na na chycení +100)
 • Dvojité množství candy! Na všechno! I na propouštění! Takže se teď vyplatí propustit vzacnější pokémony, co máte slabší, ale radši si něco nechte do gymu, ať to tam můžete strčit a krmit za candy. (Opět trochu buglé, Venusaur dal s ananasem 26 Candy, takže to opět vypadá na chycení +3)
 • Dvojité XP! Honem si bežte evolvovat Pidgey, Weedle, Caterpie pod Lucky Eggem!
 • Zvyšené spawny! Bylo zaznamenáno někde i 6x více pokémonů!
 • Snižená potřebná vzdálenost na vychození Candy s Buddym! Potřebujete jenom jednu třetinu!
 • Snížená potřebná vzdálenost na vajíčka! Bohužel, zde není jasné, jak to přesně funguje, ale nejspíš to opět bude třetina.

 

Co si o tom celém myslíte? Napište nám do komentářů!

5 komentářů

 1. Reply

  Ahoj všem,
  máte nějaké pravidelné srazy na legendární pokemony?
  (např. středy 18:00…. Prosek, Kbely,Kampa….)
  Bylo by fajn už konečně chytit nejakou legendárku. 🙂

 2. Reply

  A můžu se zeptat kde? My tam čekali celou tu dobu, hned jak se objevila , téměř do celého konce 😞

 3. Reply

  Tam aspoň jeli nadšenci pokémonů dobýt legendárku. Tady v Praze jsme viděli hodně gymů s legendárkama, ale kolem nikdo nikde. Byli jsme 3 + nám pomohla ještě jedna paní se synem, ale i tak jsme neměli šanci.
  Kde je to nadšení u nás??? Zatím mrtvo a nezájem 👺

  • Reply

   Ja tedy kdyz prijdu k Gymu s legendárkou, tak je tam většinou několik skupin, který to zabíjí. Musí se počkat aspoň tak 30-40 minut, než se začnou sbíhat lidi

   • Reply

    Jeeeee, ta otázka nahoře patří Vám🤗

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>