Mountain View

Pokémoni z vajíček a vše o nich

Pokémoni z vajíček a vše o nich

V dnešním článku vám chceme přinést kompletní informace o vajíčkách a Pokémonech z nich. Jaké jsou maximální CP u Pokémonů z vajíček? Jaká je pravděpodobnost jednotlivých Pokémonů? Dozvíte se, pokud budete číst dál.

Vajíčka ve hře Pokémon Go představují jednu z možností, jak získat kvalitní Pokémony aniž byste je museli chytat. Naleznete je v batohu vedle nabídky Pokémonů. Každý trenér může mít maximálně 9 vajíček najednou. Vajíčko, kliknutím na něj, můžete umístit do Inkubátoru. Poté bude trvat 2 až 10 kilometrů chůze, než se vylíhne a vy tak získáte nového Pokémona.

Vajec jsou zatím 3 druhy, dle vzdálenosti nutné k jejich vylíhnutí. Zelené2km, Oranžové – 5km a Fialové10km. Vajíčka se získávají z protáčení Pokéstopů.

Inkubátory existují ve dvou verzích. Oranžový – na neomezený počet použití (vajíček), každý trenér má jeden od začátku hry. Modrý – na tři použití (vajíčka), který lze koupit v in-game shopu za 150 Coinů. Najednou tak můžete líhnout – mít v inkubátoru – všech 9 vajíček a maximálně tak využít nachozené kilometry.

Maximální rychlost, kdy se započítávají kilometry pro líhnutí vajíček, je v současné době 10,5 km / hod.  Ve skutečnosti, aplikace vaši vzdálenost neměří stále, ale v určené časové intervaly (cca 10-15 vteřin) zaznamenává vaši polohu a průměruje rychlost z času, za který jste se mezi těmito body přemístili. Nejlepší je tedy chodit po rovné přímce. Pokud například jdete a začnete se vracet zpět, doporučujeme vydržet na místě cca 20 vteřin abyste se nepřipravili o ušlé metry.

Vajíčko obsahuje Pokémona, který je určen (včetně jeho levelu) v okamžiku jeho vytočení z Pokéstopu. Maximální level Pokémona z vajíčka je level 20. Pokud tedy jste například level 15 a vytočíte si vajíčko z Pokéstopu, které vylíhnete jej až na levelu 20, dostanete Pokémona na levelu 15. Pokud jste level 21 a více, vždy z vajíčka vylíhnete Pokémona na levelu 20 (2 500 Stardustu na power-up).

Líhnutím Pokémonů z vajíček máte šanci na získání kvalitnějších jedinců s lepším IV. (Co je to IV si můžete přečíst zde). Pokémoni, které chytáte jako divoké mají IV, které se náhodně generuje z hodnot 0 až 15. Pokémoni z vajíček mají IV, které se generuje z hodnot 10 až 15. Takže nejhorší Pokémon z vejce může mít staty 10-10-10 tedy 66,7%. Průměrná hodnota IV z vajíček se pohybuje kolem 84%.

Níže pak naleznete seznam všech Pokémonů, které lze v současné chvíli vylíhnout z příslušných vajec, včetně pravděpodobnosti jeho vylíhnutí a maximálního CP, které může Pokémon z vajíčka dosahovat při 100% IV na levelu 20.

egg_chart

 

Co nejlepšího jste z vajíček vylíhli vy? Napište nám do komentářů.

14 komentářů

 1. Reply

  Potreboval bych vedet jestli nejde nejak v pokemon storage zistit kdy jsi dane vajicko z pokestopu dostal. Chci to vedet kvuli tem baby pokemonum mam totiz 9 5km vajec ale jen 2 ziskane az po updatu.

  • Reply

   Nejde to zjistit nijak. Musis vychodit postupně vše.

 2. Reply

  Ta tabulka s procentama je divná. Součet nedává 100 procent 😂

 3. Reply

  az na ze reginalky nepadaji z vajec 😀

  • Reply

   Ale padají… ale vždy jen ty, které lze v tom regionu chytit.

 4. Reply

  Nejlepší vylíhnutí? Tři laprasové během ani ne dvou týdnů, čekala jsem na ně 30 levelů 🙂 Jeden z nich navíc o eventu, byla to super chvíle, jeho vylíhnutí na Kampě, kdy jsme tam všichni chodili a lovili vše, co se hýbalo.
  Snorlax z vejce ještě nepřišel, zato tangely asi čtyři. Je to zkrátka o štěstí.

 5. Reply

  Blbost, absolutní nesouhlas z vlastní zkušenosti jak mé tak mých blízkých kamarádů. Takhle to rozhodně není… 🙂 Dám za to ruku do ohně.

 6. Reply

  Dratini z 10km? mě vypadl Dragonair

  • Reply

   Dragonair NENÍ a NIKDY NEBYL ve vejcích.

 7. Reply

  Pěkný a užitečný článek děkuji ,nevíte prosím vás ještě zhruba jaké jsou šance na to jaké vám padne vajíčko z pokestopu ? 2,5,10 Km

  • Reply

   Největší pravděpodobnost má 5km vajíčko, bohužel není přesně zjištěno jak to přesně funguje a co ovlivňuje, jaké vajíčko vypadne z Pokéstopu.

 8. Reply

  Ty procenta líhnutí jsou od nianticu?viděl sem víc těch procentuálních rozdělení a vypadali uplně jinak

  • Reply

   Niantic žádná čísla oficiálně nesdílí. Jedná se o procenta běžně dohledatelná na internetu sdílená mnohými stránkami. Pokud jste našel jiný odlišný zdroj, podělte se o něj. Rád se na to podívám.

  • Reply

   Můžou se trochu lišit v řádech desetin procent, podle toho, v jakých oblastech vejce pocházela, nicméně podobné statistiky většinou pocházejí od botů, kteří těch vajec otevřeli tisíce, tzn dostatečně statisticky významný vzorek. Takže pokud někdo namítá, že měl v deseti vejcích po sobě grimera, tak je to prostě tím, že měl štěstí a tisíc jiných lidí nikdy grimera ve vejci neměli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>