Mountain View

Ztrácení prestiže Gymu v čase? (úvaha)

Ztrácení prestiže Gymu v čase? (úvaha)

Napadla mě funkce, která by mohla být přidána do Pokémon Go.

Stejně jako ve hře Ingress od Nianticu, kde portály musely být doplňovány, tak i prestiž v Gymu v Pokémon Go by mohla být doplňována.

Řekněme, že by Gym ztrácel jednu úroveň týdně (nebo méně? třeba 3 dny?). Level 10 by se po týdnu změnil na level 9 a spodní Pokémon by byl vrácen k trenérovi. Další týden by to již byl jen level 8 Gym a tak dále až do prázdného Gymu.

Vyřešil by se tak částečně problém stagnace Gymů v odlehlých lokalitách. Případně naopak ve městech, pokud by tým byl aktivní, by byl každý týden posílen zpět z levelu 9 na level 10 a docházelo by k jeho vylepšení a bylo by složitější pro soupeře jej obsadit.

Týmy by se tak o své Gymy museli starat. Za jejich neaktivitu by byly vlastně „potrestáni“ ztrátou prestiže pracně postaveného Gymu.

Spolu s tímto, by ovšem muselo být vyřešeno řazení Pokémonů v Gymu jiným způsobem než dle CP. Protože by pak jistě docházelo k situacím, kdy by hráči do Gymu dávali samého Dragonita, jen proto, aby v Gymu byli co nejdéle a to by jejich síle rozhodně nepřispělo.

Co si myslíte o této funkci? Měl by ji Niantic implementovat do hry Pokémon Go? Napište nám do komentářů.

 

10 komentářů

 1. Reply

  Shodit 10 lvl arenu je jak nic. Zvyšovat level me momentalne nikdo nedonuti. Priserna nuda a silena ztrata casu. Hodinu nekde stat a busit palcem do displaye mi neprijde zabavne. Gymy vlastni barvy se staly neprijemnosti. Driv me bavilo, ze vsechno sviti „nasima“. Ted kdokoliv prijde cizi, tak mou hodinovou drinu slozi behem 2 minut. Pred poslednim updatem se tu konecne objevovali 10 lvl gymy, ted zase max. 3. I ja se momentalne tesim, az nekdo „nase“ sunda. Teprve pak jsem ochotna jit k arene. Idealni (pro mne) byl stav pred poslednim updatem, kdy bylo vicemene srovnane zda dobyvas cizi ci zvysujes vlastni level. Tehdy me bavilo oboji. Skoda, ze zvysovani lvl neni vice tymovou zalezitosti. Za mne by se mel Niantic snazit zkratit cas straveny u areny. Takze: rychle dobit nebo rychle zvysit prestiz , at muzes dal a idealne vzdy v tymu.

 2. Reply

  No tak ty pokecoiny mohli rovnou dávat všem zdarma a netrápit nás s dobýváním nějakých gymů. V Příbrami je to tak, že tu jsou zastoupeny všechny tři týmy tak nějak vyrovnaně. A mele se to tu furt. Máte pravdu v tom, že kde je majoritní jeden tým, tam se bojuje těžce. Ale od levelu 25 ti zbourám jakýkoli gym. Otázka je, jak dlouho vydrží a proč vlastně dobýváš gym. Je to kvůli coinům ? Nebo jen kvůli boji samotnému ?

 3. Reply

  a víte o tom, že to udělalí právě kvůli vybalancování hry? aby i žlutí a modří měli šanci na gymy? protože Valor alespon u nás v teplicích dělal gymy lvl 10 a nikdo to neničil, protože na to nemají lidi lvl a čas?

 4. Reply

  Já myslím, že by Niantic už neměl s gymama raději nic dělat. Spíš je vrátit tak jak to bylo. V Příbrami je nejvýhodnější dobývat soupeřovo gymy, než vylepšovat vlastní. Dobyjete cizí gym, nasadíte slabého pokemona, vyberete peníze, hotovo. Je to časově méně náročnější, než pracně vylepšovat svůj gym a pak tam přidávat svého byť i silného pokemona. Gym se tu neudrží více jak hodinu (přes den). I když má level přes 8. Takže nezbývá nic jiného, než vyjet do okolí právě na ty odlehlé gymy, kde máte jakous takous šanci, že týden vydrží. A vy byste to chtěli automaticky snižovat ? Nechápu…

 5. Reply

  to snižování zní dobře, mě by se i líbilo omezení v počtu útočníků na gym, aby třeba 9-10lvl museli jít dobývat např tři lidi, 7-8 dva lidi….
  udělalo by to hru týmovější

 6. Reply

  Hmm.. moc zajimavé nechal bych z toho udělat oficialní návrh a někam ho zaslal… 🙂

 7. Reply

  Myslím, že je to strašně super nápad a niatic má data z Ingresu kde je podobný systém. Jinak si ale myslím že by měl gym opustit ten co je na vrchu.alespoň by se nedávali do gymů Pokémoni svaté trojice, a dávali by se tam normální Pokémoni nikdo by totiž nechtěl být na topu. A vyřešili by ti i problémy s mapami protože draci lapras a snorlaxee by nebyli lukrativní.

  • Reply

   Jenze kdyz do gymu das slabeho pokemona tak ho souper snadno dobije. Takze slabe pokemony by tam davali jenom sobci co mysli jen na sebe a nemaji tymoveho ducha.

   • Reply

    Osobne si myslim, ze uz ted je schozeni neprateskeho gymu extremne snadne a vylepseni vlastniho extremne slozite.
    V nedeli jsem se synem slozil zluty vymaxovany gym v podstate za chvilku. Ani si nedovedu predstavit, kolik prace jim to muselo dat vysponovat to az na desitku. Zato dolu to slo „samo“.
    Pokud by gymy jeste padaly samy od sebe, tak by je nevylepsoval uz vubec nikdo. Za me by to melo but presne obracene, vylepseni vlastniho by melo byt snazsi nez schozeni nepratelskeho.
    Dneska v klidu sednu do auta, za 30 min objedu kousek mesta a mam to za plny pocet. Jasne, za par hodin max mi to vsechno spadne, ale koho to trapi, ze?

 8. Reply

  Zajímavé

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>